Соціалізація дітей з порушеннями розумового розвитку

unnamed
29 жовтня 2015 року, в готелі Radisson Blu (Київ, Поділ) відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Соціалізація дітей з порушеннями розумового розвитку в умовах компенсаторного навчання».

Учасники конференції ознайомилися із результатами дослідно-експериментальної роботи «Інтеграція дітей із синдромом Дауна в спеціальне освітнє середовище» яка проводиться у спеціальній загальноосвітній школі-інтернат № 26 м. Києва. Завдання експериментального дослідження полягає у тому, щоб забезпечити процес соціального розвитку особистості  учня із синдромом Дауна, набір елементарних знань, уявлень, практичних умінь та навичок, які гарантують дитині адаптацію до життя, здатність орієнтуватися в ньому, адекватно реагувати на явища, події, людей.

12186339_910919222329385_2165193579809077085_o

Із вітальним словом до учасників заходу звернулися: Ферран Бруфау Пла, генеральний менеджер готелю; Кур’янов С. В., президент ВБО «Даун Синдром», Осташкова Катерина, старший співробітник Посольства Королівства Нідерландів, Дмитрієва-Заруденко Ю. В., головний спеціаліст відділу освіти дітей з особливими потребами департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН України та ін.

Презентували результати дослідно-експериментальної роботи Павлюченко О. М., директор школи-інтернату № 26; Макарчук Н. О., науковий керівник проекту, заступник директора з науково-експериментальної роботи Інституту спеціальної педагогіки НАПН України, доктор психологічних наук; Піддубна П. М., вчитель 5-А класу «Радість».

Результати проекту оприлюднено в навчально-методичному посібнику «Навчаємося з радістю: компенсаторне навчання дітей з порушеннями розумового розвитку» який презентувала Ліщук Н. І., координатор-методист проекту.

Доповіла про розвиток проекту та плани на майбутнє Василенко-ван де Рей А. Ф., ініціатор та керівник проекту.

Учасники заходу мали можливість долучитися до панельної дискусії «Фактори успішної соціалізації дітей з порушеннями розумового розвитку». В роботі конференції взяли участь співробітники ІППО: старший науковий співробітник НДЛ експериментальної педагогіки і педагогічних інновацій Галина Василівна Шапаренко та методист НМЦ інклюзивної освіти Наталія Віталіївна Заєркова.

Обслуговування заходу здійснювали учні, які навчаються в спеціальній загальноосвітній школі-інтернат № 26 в рамках реалізації дослідно-експериментальної роботи.

12186430_910937045660936_5014515261139496809_o

Робота конференції, результати, які продемонстрували ініціатори проекту та їх вихованці, привернули увагу педагогічних видань. Інформацію про захід розмітила також “Педагогічна преса”.