Олена Леонідівна Мерзлякова, старший науковий співробітник

%d0%bc%d0%b5%d1%80%d0%b7%d0%bb%d1%8f%d0%ba%d0%be%d0%b2%d0%b0_%d1%84%d0%be%d1%82%d0%beОсвіта – вища: Київський торгівельно-економічний інститут (1980 – 1985), Київський міжрегіональний інститут удосконалення вчителів ім.Б.Грінченка, практичний психолог (1994 –1996)

Післядипломна освіта: Інститут  педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН Украіни, аспірантура очної форми навчання, спеціальність «Педагогічна та вікова психологія» (2004 – 2007). 2010  – Захист дисертації «Психологічні чинники саморозвитку старшокласників в процесі навчання». 2014 р. по цей час – докторантура того ж інституту, спеціальність «Педагогіка професійної освіти». Тема дослідження – Теоретичні та методичні основи інформаційного забезпечення педагогічної дії вчителя.

Додаткова освіта: Підвищення кваліфікації на базі Центрального Інституту післядипломної педагогічної освіти, проходження програми Intell (2010); додаткова професійна освіта  Sity Business Scool, mini-MBA Professional , спеціалізація – менеджмент організацій (2013-2014)

Досвід роботи: науковий співробітник відділу профорієнтації та психології професійного самовизначення ІПООД НАПН  України (2004- 2014); доцент кафедри загальної вікової та педагогічної психології Інституту Людини Київського Університету ім. Бориса Грінченка (2015-2016); шкільний психолог (ЗНЗ №281– 1997–2000; ліцей Голосіївський №241 – 2000–2005; Ліцей бізнесу при університеті КРОК 2005–2010)

Громадська та науково-просвітницька діяльність: Співзасновник на науковий експерт Міжнародного Інституту соціального і психологічного здоров’я, авторська лабораторія розвитку та психодіагностики ефективного мислення (2008 по цей час) http://www.iisph.org/areas-of-works/thinking-psychodiagnostic; тренер та розробник авторських програм та курсів з питань само менеджменту http://www.psyhologi.com.ua/trainings/personalnoe-prostranstvo-klyuchi-paroli

Науковий керівник проекту «Майстерня саморозвитку» на базі Харківського УВЦ «Мир» http://nvk-mir.com.ua/?page_id=3628; тренер та ведуча семінарів в проекті ІПООД «Академія педагогічної майстерності» (майданчики в різних містах України).

Популярізація знань з психології: понад 10 видань українською та російською мовою з різних психологічних напрямів. Видання «Шкільного світу»: Вчителі й учні: мистецтво діалогу: семінарські і тренінгові заняття психолога з педагогами (2008); Інтерактивні заняття психолога з батьками (2008); Як не потрапити на гачок маніпулятора: програма занять для молоді (2010); Профілактика деструктивного впливу масс-медіа: програма занять для молоді (2010); Методики професійного визначення (2011); Профорієнтація. Шпаргалка для вчителя (2016)

Актуальний науковий інтерес: розробка дистанційних курсів для дистанційного або змішаного навчання з різних напрямів психологічної та інформаційної грамотності. Пошук та впровадження інноваційних форм організації навчального процесу із залученням сучасних медіа-засобів.